"WT cellista" Jonas Pap

04.04.2012 · 21:00

4f7c997e8e224.jpg Vyzvali jsme cellistu Jonase Papa, aby se k nám připojil během turné Sanctuary. Požádali jsme ho o zodpovězení pár otázek, abychom vám ho mohli představit!

Můžeš nám o sobě něco málo prozradit?
Je mi 28 let a hudbě se věnuji na plný úvazek. Jako hudebník hodně cestuji, takže jsem se nedávno přestěhoval ze Zwolle do Utrechtu, jelikož je snadnější žít někde v centru. Ještě jsem se ale v Utrechtu zcela nezabydlel. Zwolle je trochu prostornější a v Utrechtu znám o mnoho méně lidí.

Co tě podnítilo k tomu stát se cellistou?
Na cello jsem začal hrát jako pětiletý chlapec a nikdy jsem neuvažoval o tom, že bych s tím přestal. Oba moji rodiče jsou hudebníci a pomohli mi vybudovat velice široký zájem o hudbu, proto necítím žádnou potřebu ztotožňovat se s určitým typem hudby. Na konzervatoři jsem studoval „heavy music“ stejně jako „light music“. Studoval jsem vážnou hudbu ve Zwolle, „light music“ v Arnhem a latinskoamerickou na fakultě světové hudby v Rotterdamu.

Jaké je kolísat mezi různými hudebními žánry jako cellista?
Být schopný hrát rozdílné styly a formace dělá hudbu o mnoho zajímavější. Rozmanitost udržuje hraní na cello živé a zajímavé.

4f7c99d6d318b.jpg
Co očekáváš od nastávajících vystoupení s Within Temptation v nizozemských divadlech?
S Within Temptation mám dobré zkušenosti. Hrál jsem s nimi už dříve- během posledních dvou divadelních turné, koncertech v Het Beursgebouw a na radiu 538. Také jsem si velice užil práci na The Heart of Everything. WT show jsou velké a působivé a poskytují velký zdroj energie, a tak je skvělé být toho všeho součástí.

Na jakých jiných projektech, odkud bychom tě mohli znát, jsi pracoval?
Další kapely tohoto žánru, se kterými jsem pracoval, jsou Epica a After Forever. Také jsem hrál se spoustou popových skupin jako Kyteman's Hip Hop Orchestra, Bertolf a A Balladeer a Herman van Veen a Esther Groenenberg v divadle. Vedle těchto projektů jsem také nahrál části alb Mathilde Santing, Veldhuis en Kemper, Daniel Lohues a Abel. Většina z hudebních projektů, kterých jsem součástí, je s mým smyčcovým kvartetem „The Red Limo String Quartet“.

Jaká je ta nejnezapomenu­telnější zkušenost tvé hudební kariéry?
Za velice působivou považuji svou první spolupráci s Within Temptation na Bevrijdingsfes­tivalu ve Zwolle. V té době jsem tam ještě bydlel a vystupovali jsme před asi sto tisíci diváky. V publiku bylo také mnoho mých přátel, takže to bylo hodně neobyčejné. Také úspěch turné Kyteman v roce 2009 byl ohromný, jelikož jsme neměli ani tušení, že se turné stane takovým hitem.

Co, mimo hudbu, tě ještě zaměstnává?
Mé dvě krásné dámy- Maartje, moje přítelkyně, a Amélie, moje dvouměsíční dcerka.

ZDROJ: Oficiální Within Temptation stránky
Za poskytnuté fotografie děkujeme Daniëlle de Bruin.

Mně zbývá jen dodat, že do konce již třetího divadelního turné Within Temptation zbývají už pouze tři koncerty- zítřejší v Rotterdamu (Nieuwe Luxor Theater). 14. a 15. dubna poté kapela odehraje dvě vystoupení v amsterdamském Koninklijk Theater Carré.

Vložit další komentář: