Šílenství v Quitu

07.02.2012 · 20:31

4f317ba1acd31.jpg Nepřekonatelný, fantastický a působivý. Těmito přívlastky zhodnotily přibližně čtyři tisíce fanoušků koncert, který v sobotu 4.2. předvedla kapela Within Temptation v rámci propagačního turné k novému albu The Unforgiving.

Od šesti hodin odpoledne přijížděli fanoušci nizozemské kapely před TeleféricoQuitu, aby si zajistili nejlepší místa na koncert symfonického metalu. O jednu hodinu později dosáhly dvě řady, čekající na vstup do dějiště umístěného v úbočí Rucu Pichincha, délky jednoho kilometru. Pohled dovnitř vyvolával mezi fanoušky šílenství.
Ve 21:35 zhasla na jevišti světla, sál ovládlo ticho a na obrazovce se rozběhlo úvodní video Mother Maiden. Pak se rozzářila světla a vypuklo peklo ve ztvárnění Sharon, Roberta*, Jeroena, Ruuda, Mika a Martijna.
Diváci na okamžik uchopili fotoaparáty a telefony, aby vystoupení zachytili prostřednictvím obrazu a videa. Lyrický hlas Sharon zpíval Faster a dějiště se zachvělo. „I can't live in a fairytale of lies“ („Nemohu žít v pohádce lží“) bylo následováno těmi čtyřmi tisíci přítomných.
4f317bc91f226.jpg Shot in the dark, In the middle of the nigh, Fire and ice, Ice queen a Our solemn hour způsobily v Teleféricu šílenství. Fanoušci ukázali, že neexistuje rozdíl mezi diskem a podáním Holanďanů. „Robert je mistr v hraní na kytaru, stejně tak Martijn se svými klávesami a o talentu Sharon nemluvě,“ vyjádřil se rocker Diego Tapia.
Zpěvačka kapely se ovinula vlajkou Ekvádoru a řekla, že Ekvádorci jsou velice milí a roztomilí lidé. Tato slova měla v hledišti odezvu: „Olé, olé, olé, olé, Within, Within“. Sharon navíc od zúčastněných obdržela dva plyšáky a mezi diváky posílala vzdušné polibky.
A přišla chvíle pro Lost, píseň večera. Stovka lidí neudržela své emoce a zároveň se zpěvem plakala. Teresa Córdova a Matilde Zambrano byly kapelou oceněny, protože ovládly všechny písně. „Na tento koncert, na který jsme čekaly celý život, jsme přijely z města Loja.“
Večer vyvrcholil v 11:30. Kapela zahrála 16 písní, ve kterých se řeší rozpor mezi dobrem a zlem. Nikdo neodešel z akce nespokojený, protože Sharon uzavřela s fanoušky dohodu: „tak zase příště, Quito,“ řekla a opustila jeviště.

Recenze byla přeložena z www.ppelverdadero.com a jejím autorem je Daniel Ortíz. Stefan je v textu zaměněn za Roberta.

Vložit další komentář: