Úterní koncert očima Kristly

14.03.2014 · 22:00

Úterní koncertní požitek byl celkově dokonalý, po dlouhém čekání a rádoby akční show české scény Free Fall. Sharon zpívala čistě a krásně, tak jak to umí, jen byla hlasově trošku unavená, což bylo poznat, když mluvila. Do setlistu byly zahrnuty nejvíce písničky z „Hydra“, ale nechyběli ani zástupci z „The Unforgiving“ nebo „The Heart of Everything“. Publikum i Sharon si byli jistější u starších písniček, kdy například nezapomněla ani svůj tradiční taneček při Mother Earth.

Jediné, co mě zklamalo a mrzelo, byla pasivita hledících a poslouchajících, kdy zvednutých a tleskajících rukou bylo pomálu, jen občasně skupinky nebo jednotlivci. Nějaké větší emoce při písničkách nebyly valně přítomny, určitá většina stála jako Y, takže jsem z toho měla pocit, že musí chudinka Sharon všechny k nějaké aktivitě nutit a bude odcházet s pocitem, že nadšených tam byla ani necelá polovina. Někteří se tam dokonce tvářili znuděně, navíc byli blíže podiu a sem tam bránili ve výhledu a jen zabírali místa. Uklidňující byl aspoň ohlas publika ke konci každého songu, jinak účast poměrně slušná.

Rozjelo se to malinko až při songu „In the Middle of the Night“, kdy museli diváci spolupracovat a vyvinout ze sebe tóny věstící tuto píseň. Tato situace však bohužel netrvala déle. Jistě, že ti vzadu asi neměli ani motivaci k tomu, aby skákali a metalově házeli rukama, ale přece jen, pro příště…

Sama bych nechtěla polochcíplé návštěvníky na svém koncertě, když už tam jsem, tak aspoň trochu toho nadšení a života. Sharon tu a tam ujela v melodii a ladné kytary začaly fráze na jiném tónu než ona skončila, občas si spletla i slova, ale co by jí člověk neprominul. Zpívat dvě hodiny! Já sama mám hlasivky v háji po hodině a jsem unavená … Sharon ale úspěšně zabojovala a ještě byla plná energie. Cover verze (Lanina „Summertime Sadness“) v Sharoniném podání bylo bezva, repertoár se mi zdál v pořádku, akorát bych zvolila proložení baladkou třeba jako „Memories“ nebo „Forgiven“, čistě jako relax. Oceňuji, že neměli akustickou pasáž.

Organizátoři v Inchebě zřejmě po všech zkušenostech pořád nevědí, co je to klimatizace (ještě že jsem měla vějíř), k tomu můžeme přičíst hromadné klasické mačkání. Nikde nebyl ani pořádný prostor pro aktivní ručky, takže se omlouvám všem, které jsem kolem sebe občas zmlátila. Přece jen si také mohla do Prahy odskočit Tarja nebo aspoň někdo živě na písničky jako „And We Run“ apod. Také úterý asi nebyl nejvlídnější den, možná by bylo ještě víc lidí, což by mohlo mít za důsledek konečné řešení: větší halu.

T oť můj pohled jakožto nadšence, který byl až někde uprostřed davu, a divačky, která pozorovala okolí.

Kristla Wernerová

Recenze koncertu Nejhudba.cz

14.03.2014 · 22:00

Tentokrát se podíváme na recenzi koncertu z portálu Nejhudba.cz

Praha zažila včera přímý útok královny. Ne jenom tak ledajaké, do hlavního města zavítala jedna z předních ikon symphonického metalu, kterou bezesporu nizozemská kapela Within Temptation je, leč v poslední době někteří začínají tvrdit něco jiného. Pravdou ale je, že když uragán v podobě zpěvačky Sharon Den Adel vtrhne na podium, tak jdou všechny předsudky o odklonu kapely směrem k popu jednoznačně k šípku.

· celý článek ·

Videa z úterního koncertu

14.03.2014 · 21:00

Let us burn

The Cross

Fire and ice

Edge of the world

What have you done

Dangerous

Paradise (what about us)

Mother Earth

Shot in the dark

Stand my ground

See who I am

Covered by roses

10.03.2014 · 23:15

Pro ty z vás ktřeí by se chtěli zapojit – kupte zítra před koncertem růži, abychom WT mohli zahrnout růžemi :-) růže by se házeli během písně Roses, detaily bych upřesnila ve skupině na FB. Růžička ení zas tak velká investice, tak hurá ke květinářce :-)

Whole world is watching RTL Late Night

23.02.2014 · 22:00

Tohle je videozáznam z televizního pořadu RTL. Sharon si střihla duet s Wudstikem, kterého možná znáte z Ruudova projektu For All We Know.

Try out koncert

22.02.2014 · 01:00

Včera proběhl v Eindhovenu try-out koncert a myslím, že je na čase ochutnat, co nás čeká!

See who I am

· celý článek ·

Whole world is wathcing

28.01.2014 · 18:20

Ptejte se Sharon

14.01.2014 · 20:00

52d3059ceca52-thumb.jpgSharon dnes odpovídala na otázky, kterí ji pokládali fanoušci. D9ky tomu víme opět o budoucí tour a nejen o ní něco navíc…

>Během tour bude hrána píseń „Edge of the world“
>Během koncertů bude použta pyrotechnika
>WT NIKDY nenahrají píseň v holadštině
>Sharonina oblíbení píseň z alba Hydra je „And we run“
>„Covered by roses“ je byla často během nahrávání měněna
>Sharon nevyloučila, že by někdy v budoucnu spolupracovala se Simone Simons (Epica), Adamem Labertem nebo s Villem Valo
>Nahrávání Hydry trvalo něco kolem roku
>WT by se rádi podívali do Austrálie

Další otázky a odpovědi najdete na Twitteru https://twitter.com/…with_replies

Šperky ve stylu WT

21.12.2013 · 12:00

WT tento týden oznámili, že ve spolupráci s Gem Kingdom vytvořili vlatní kolekci šperků.

Sharon:" Bernard a Johanna z Gem Kingdom na mě udělali dojem a já prostě miluji jejich styll. Podle mě je každý kus kousek díla."

Prohlednout si kolekci šperků můžete zde.

52b4d8f8a5aaf.jpg

Merry Xmass and happy new fear :-)

21.12.2013 · 00:50

Tak vážení, šťastné a veselé :-) uvidíme se na koncertech!

« Předchozí 1 2 3 4 5 15 29 42 56 Další »